Batı Sitesi Mahallesi, 2306. Sokak No:52 Gersan/Yenimahalle/Ankara
trende

Akülü Sandalye Şarj Cihazı 24V 8Ah

Akülü Sandalye Şarj Cihazı 24V 8Ah

Akülü Sandalye Şarj Cihazı 24V 8Ah

Akülü sandalye şarj cihazları motor ve akü özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Şarj cihazları birçok kullanıcı tarafından akülü sandalyeleri için önemli görülmemesine rağmen, aslında akülerin performansında en az kullanılan aküler kadar önemlidirler.

24V 8Ah Şarj Cihazı Genel Özellikleri

Şarj cihazları birçok kullanıcı tarafından akülü sandalyeleri için önemli görülmemesine rağmen, aslında akülerin performansında en az kullanılan aküler kadar önemlidirler.
Şarj cihazı takıldığında akü tam kapasitesine kadar şarj olur. Bu şarj yapılmayıp süresi bitmeden şarja son verilirse akünün şarj tutma özelliği giderek azalır.
Akü şarj olup kullanıma hazır hale geldiğinde, şarj cihazı damlama şarjı konumuna geçer. Bu konumda akü kendi iç kayıpları nedeniyle zamanla boşalmasını karşılayacak şekilde şarj edilmektedir.
Piyasada mevcut birçok şarj cihazında bu özellikler bulunmamaktadır. Bazı kullanıcılar tarafından ufak ve hafif olması dolayısıyla tercih edilen bu tip şarj cihazları sadece yedek şarj cihazı olarak veya evden uzakta iken acil durumlarda kullanılmak üzere tercih edilmelidir. Aksi takdirde akülü sandalyeler için önemli bir parça olan ve oldukça pahalı olan özel akülerden verim alınması mümkün değildir.
Genel bir kural olarak aküler ne kadar çabuk şarj olurlarsa o kadar çabuk boşalırlar, yani kullanım süreleri kısa olur. Genel bir kural olarak şarj cihazının amper (A) gücü kullanılan akülerin en az 1:10 ‘u seviyesinden olmalıdır. Eğer 40 amper-saat (Ah) gücünde aküler kullanılıyor ise en az 4 amper (A) gücünde şarj cihazı kullanılmalıdır.

Danışmak istediğiniz konuda size yardımcı olmamız için - Bize Ulaşın...
Gönder
1
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?